These are the BBO vugraph archives. Our thanks to The Vugraph Project.
Vugraph voice archives can be accessed here.
yymmdd | Event | Segment | Team1 | Team2 | |
---|---|---|---|---|---|
View Download |
2024-05-04 | Indian Men National Camp 2024 - Final | RR 3_14 | Team 1 Sumit M-Rajeshwar Abhijit-Prasun |
Team 2 Ajay -Raju Sunit-Swarnendu |
View Download |
2024-05-04 | Indian Men National Camp 2024 - Final | RR 2_14 | Team 1 Sunit-Swarnendu Bendre-Kushari |
Team 2 Jaggy-Sandeep Keyzad-Debabrata |
View Download |
2024-05-04 | Indian National Men Camp - Final | RR 1_14 | Team 1 Jaggys-Thakral Keyzad-Debabrata |
Team 2 Abhijit-Prasun Sunit-Swarnendu |
View Download |
2024-05-03 | Polish Pairs Championships | ROUND 1 | PAIRS Pszczola-Janiszewsk GARDZIELEW-SAKOWICZ |
TOURNAMENT Cie-Filipowicz WUJOW-SKOP |
View Download |
2024-05-03 | YALCIN ATABEY SUMMER OPEN FINAL | DANISH 4_4 | ARMA SERKAN-LEVENT PEYRET-ERDIN |
JEO HIDRO KOLATA-KANDEMIR UZUM-KIZIL |
View Download |
2024-05-03 | YALCIN ATABEY SUMMER OPEN FINAL | DANISH 3 | ARMA SERKAN-LEVENT PEYRET-ERDIN |
JEO HIDRO KOLATA-KANDEMIR UZUM-KIZIL |
View Download |
2024-05-03 | Indian Men National Qualification 2024 | RR 18_18 | Team 1 Sumit-Rajeshwar keyzad-debabrata |
Team 2 Sunit -Swarnendu Ajay-Raju |
View Download |
2024-05-03 | YALCIN ATABEY SUMMER OPEN FINAL | DANISH 2 | ARMA TEZ-KAYA PEYRET-ERDIN |
AVIXA S CUBUKCU-I CUBUKCU KEN-BA |
View Download |
2024-05-03 | Indian Men National Qualification Camp 2024 | RR 17_18 | Team 1 Sunit-Swarnendu Ajay-Raju |
Team 2 Jaggys-Thakral Abhijit-Prasun |
View Download |
2024-05-03 | YALCIN ATABEY OPEN FINALS | DANISH 1 | ARMA SERKAN-LEVENT PEYRET-ERDIN |
JEO HIDRO KOLATA-KANDEMIR UZUM-KIZIL |
View Download |
2024-05-03 | Indian Men National Qualification Camp 2024 | RR 16_18 | Team 1 Sumit-Rajeshwar Jaggy-Sandip |
Team 2 Subhash-Subodh Abhijit-Prasun |
View Download |
2024-05-03 | Indian Men National Qualification Camp 2024 | RR 15_18 | Team 1 Sanjit-Binod Abhijit-Prasun |
Team 2 Sumit-Rajeshwar Sunit-Swarnendu |
View Download |
2024-05-03 | Indian National Men Qualification Camp 2024 | RR 14_18 | Team 1 Jaggys-Thakral Abhijit-Prasun |
Team 2 Ajay Khare-Raju T keyzad-Debabrata |
View Download |
2024-05-03 | Indian National Men Qualification 2024 | RR 13_18 | Team 1 Jaggy-Sandeep Sumit-Tiwari |
Team 2 Keyzad-Debbrata abhijit-Prasun |
View Download |
2024-05-02 | TURKISH SUMMER OPEN CHAMP | SWISS 15 | ARMA SERKAN-LEVENT PEYRET-ERDIN |
SAYIN ABIM KUBAC-YILMAZ ZORLU-U |
View Download |
2024-05-02 | TURKISH SUMMER OPEN CHAMP | SWISS 14 | JEO HIDRO UZUM-KIZIL KOLATA-ALTUG |
KHALKEDON ERDEN-ARSLAN UYSAL-TASTEPE |
View Download |
2024-05-02 | Indian Men Qualification Camp 2024 | RR 12_18 | Team 1 Keyzad-Laltu Jaggy-Sandeep |
Team 2 Sunit -Swarnendu Sumit-Tiwari |
View Download |
2024-05-02 | TURKISH SUMMER OPEN CHAMPS | SWISS 13 | ARMA TEZ-KAYA ERDOG PEYRET-ERDIN |
BUMU SINANTOS-PEHLIVAN OZDEMIR-KANDEMIR |
View Download |
2024-05-02 | Indian Men Qualification 2024 | RR 11_18 | Team 1 Sumit-Rajeshwar Bendre-Kushari |
Team 2 Ajay Khare-Raju Jaggy-Sandip |
View Download |
2024-05-02 | Indian Men Qualification Camp 2024 | RR 10_18 | Team 1 Abhijit-Prasun Jaggy-Sandip |
Team 2 Subhash-Subodh Nandi-Sagnik |
View Download |
2024-05-02 | TURKISH SUMMER WOMAN FINAL | SEG 1 | ECE FUNDA OZBE-HELIN TORU SONMEZ-ELMAS |
ECE MIZRAHI NURAY SEN-NUR CINAR ERKAN-ACAR |
View Download |
2024-05-02 | Indian Men Qualification Camp 2024 | RR 9_18 | Team 1 Jaggys-Sandeep Sunit-Swarnendu |
Team 2 Sumit-Rajeshwar Keyzad-Debabrata |
View Download |
2024-05-02 | Indian Men Qualification Camp 2024 | RR 8_18 | Team 1 Sunit-Swarnendu Jaggy-Sandip |
Team 2 Sumit-Rajeshwar Nandi-Sagnik |
View Download |
2024-05-02 | Indian men National Camp 2024 | RR 7_18 | Team 1 Sumit-Rajeshwar Sunit-Swarnendu |
Team 2 Kaustabh-Sagnik abhijit-Prasun |
View Download |
2024-05-01 | TURKISH SUMMER OPEN CHAMPS | SWISS 11 | ARMA PEYRET-ERDINC SERKAN-IMAMOGLU |
JEO HIDRO UZUM-KIZILOK KOLATA-KANDEMIR |
View Download |
2024-05-01 | TURKISH SUMMER OPEN CHAMPS | SWISS 10 | ARMA TEZ-KAYA PEYRET-ERDIN |
SKYWALKER SAHBAL-ERDOGDU YAZICI- |
View Download |
2024-05-01 | Indian Nationals Men Camp 2024 | RR 6_18 | Team 1 Subhash-Subodh Jaggy-Sandeep |
Team 2 Keyzad-Laltu Ajay-Raju |
View Download |
2024-05-01 | TURKISH SUMMER OPEN CHAMPS | SWISS 9 | MILA SENYOR CESUR-SESYILMAZ MOLVA-MILA |
ARMA SERKAN-LEVENT PEYRET-ERDIN |
View Download |
2024-05-01 | Indian National Men Camp 2024 | RR 5_18 | Team 1 Sanjeet-Binod Keyzad-Debabrata |
Team 2 Sunit-Swarnendu Jaggy-Sandip |
View Download |
2024-05-01 | Indian Men National Camp 2024 | RR 4_18 | Team 1 Ajay Khare-Raju Sumit-Tewari |
Team 2 Kaustabh-Sagnik Keyzad-Debabrata |
View Download |
2024-05-01 | TURKISH SUMMER OPEN CHAMPS | SWISS 8 | MILA SENYOR CESUR-SESYILMAZ MOLVA-MILA |
JEO HIDRO KOLATA-KANDEMIR UZUM-KIZILOK |
View Download |
2024-05-01 | Indian National men Qualification Camp 2024 | RR 3_18 | Team 1 Kaustabh-Sagnik Abhijit-Prasun |
Team 2 Keyzad-Laltu Sumit -Tewari |
View Download |
2024-05-01 | Indian Men Qualification NAtional Camp 2024 | 2_18 | Team 1 Keyzad-Laltu jaggy-sandeep |
Team 2 Kaustubh-Sayantan subhash-subodh |
View Download |
2024-05-01 | TURKISH SUMMER OPEN CHAMPS | SWISS 7 | SAYIN ABIM ZORLU-UCAR KUBAC-YILMAZ |
HOTANTO PHANTOMA-TOSUN URAS-BUKLU |
View Download |
2024-05-01 | Indian Men National Camp 2024 | RR 1_18 | Team 1 Kaustubh-Sayantan Sunit-Swarnendu |
Team 2 Abhijit-Prasun Jaggy-Sandip |
View Download |
2024-04-30 | TURKISH SUMMER OPEN CHAMPS | SWISS 6 | NARLIDERE XL SIMSAR-ERDOGAN GEMICI-PADIR |
PROWIN SENGULER-CENGIZ ARIGUN-TASMAN |
View Download |
2024-04-30 | TURKISH SUMMER OPEN CHAMPS | SWISS 5 | ARKAS GONUL-KORDOV GUNEL-ERTANOGLU |
ARMA TEZ-KAYA SERKAN-IMAMOGLU |
View Download |
2024-04-30 | TURKISH SUMMER OPEN CHAMPS | SWISS 4 | DENTGROUP NISANTASI AKHUN-NAHMIYAS MENGU-DOGRULAR |
HECEM GOKSU-AKGUL BERKTAS-KOKSOY |
View Download |
2024-04-29 | TURKISH SUMMER OPEN CHAMPS | SWISS 3 | KORSIKALI CELIK-TARHAN RELRIKAS-AYDAR |
NARLIDERE XL GEMICI-PADIR SIMSAR-ERDOGAN |
View Download |
2024-04-29 | England Open Trial | S4 of 4 | Black Crouch-Cope Paske-McIntosh |
Leslie Norton-Tommasini Mike Bell-Sarah Bell |
View Download |
2024-04-29 | England Open Trial | S3 of 4 | Black Black-Gold Paske-McIntosh |
Leslie Atisen-Tommasini Mike Bell-Norton |
View Download |
2024-04-29 | TURKISH SUMMER OPEN CHMAPS | SWISS 2 | MILA CESUR-SESYILMAZ MOLVA-CIMEN |
KAYA KALEMCI-GUNES ERKEL-COPUR |
View Download |
2024-04-29 | England Open Trial | S2 of 4 | Black Crouch-Cope Andrew Bla-David Gold |
Leslie Tommasini-Atisen Mike Bell-Tim Leslie |
View Download |
2024-04-29 | TURKISH SUMMER OPEN CHAMPS | SWISS 1 | JEOHIDRO KOLATA-KANDEMIR ALTUG-HALEZER |
ONKO KAMGOZEN-SATIROGLU TEKIR-KAMGOZEN N |
View Download |
2024-04-29 | England Open Trial | S1 of 4 | Black Paske-McIntosh Peter Crou-Simon Cope |
Leslie Norton-Sarah Bell Mike Bell-Tim Leslie |
View Download |
2024-04-28 | Icelandic Teams Championship finals | Round 3 of 3 | Tick Cad ehf Gu-R Stef- |
Kj Bj-P Reynir-Fr |
View Download |
2024-04-28 | TURKISH SUMMER MIX CHAMP | FINAL | ATABEY KAZMUCHA-OZCAN KAYA-DUFRAT |
TURQUOISE ALEKSANDRA-PEYRET KURTOGLU-ERDINC |
View Download |
2024-04-28 | TURKISH SUMMER MIX CHAMP | SWISS 10 | TURKISH POWER CESUR-SONMEZ BASARAN-ELMAS |
TURQUOISE ALEKSANDRA-PEYRET KURTOGLU-ERDINC |
View Download |
2024-04-28 | Icelandic Teams Finals | Round 2 of 3 | Info Capital Birkir -Alli Bjarni-Sigurbj |
Tick Cad ehf Hlynur G-J Stef- |
View Download |
2024-04-28 | TURKISH SUMMER MIX CHAMP | SWISS 9 | TURKISH POWER CESUR-SONMEZ BASARAN-ELMAS |
ATABEY DANUTA-OZCAN KAYA-DUFRAT |
View Download |
2024-04-28 | Icelandic Teams Finals | Round 1 of 3 | SFG Hemmi F-Stef Sverrir-Ragnar |
Tick Cad ehf Hlynur G-J Gu-R |
View Download |
2024-04-28 | TURKISH SUMMER MIX CHAMP | SWISS 9 | TURKISH POWER CESUR-SONMEZ BASARAN-ELMAS |
ATABEY DANUTA-OZCAN KAYA-DUFRAT |
View Download |
2024-04-28 | Italy Mixed Pairs | Final A 5_5 | A MARCELLI-ALZATI FORNI-POLLEDRO |
B CUNEO-CRESPI AZZOLINI-DI BELLO |
View Download |
2024-04-28 | TURKISH SUMMER MIX SW | SWISS | FOX KOKTEN-ALUF NAHMIYAS-IMAMOGLU |
TURKISH POWER CESUR-SONMEZ BASARAN-ELMAS |
View Download |
2024-04-27 | Icelandic Teams Championship | Round 11 of 11 | H Kalli G-Hlynur Vignir-Gunnlaugur |
Info Capital Birkir-Alli Bjarni-Sigurbj |
View Download |
2024-04-27 | Icelandic Teams Championship | Round 10 of 11 | Tick Cad ehf Stef- Hlynur-J |
SFG Gulli-Kjartan Hermann-Stef |
View Download |
2024-04-27 | Italy Mixed Pairs | Final A 4_5 | A FORNI-POLLEDRO LANZAROTTI-GADALETA |
B HUGONY-RESNATI CUNEO-CRESPI |
View Download |
2024-04-27 | Italy Mixed Pairs | Final A 3_5 | A IACHELLA-CORALLO PRAMOTTON-VERSACE |
B BURATTI-AGHEMO CAFIERO-POZZI |
View Download |
2024-04-27 | Icelandic Teams Championship | Round 9 of 11 | SFG Hermann-Stef Kjartan-Gunnlaugur |
InfoCapital Sverrir-Matth Bjarni-Sigurbj |
View Download |
2024-04-27 | Italy Mixed Pairs | Final A 2_5 | A PELLIZZARI-MURANTE REBELLA-FERRO |
B BAVARESCO-LICURSI MASOERO-FERREA |
View Download |
2024-04-27 | Icelandic Teams Championship | Round 9 of 11 | SFG Bjarni-Bessi Birkir-A |
InfoCapital Hrannar-Steinar Baldvin-Eir |
View Download |
2024-04-27 | Icelandic Teams Championship | Round 8 | Info Capital Bjarni-Bessi Birkir-A |
Malning hf Hrannar-Steinar Baldvin-Eir |
View Download |
2024-04-27 | Italy Mixed Pairs | Final A 1_5 | A CUNEO-CRESPI ALZATI-MARCELLI |
B CIMA-DESSI' BRUSOTTI-CAFFI |
View Download |
2024-04-26 | Icelandic Teams Championship | Round 7 | Tick Cad ehf Stef- Hlynur-J |
Kjoris Bj-P Reynir-Fr |
View Download |
2024-04-26 | Italy Mixed Cup | Final 3_3 | BONARDO PAOLUZI-BURGAY GIUBILO-CHAVARRIA |
FRENNA FRENNA-CESARI SARNIAK-SZTYRAK |
View Download |
2024-04-26 | Icelandic Teams Championship | Round 6 | Gudmundur Olafsson Hallgr-Gudmundur Karl-Tryggvi |
Malning hf Hrannar-Steinar Baldvin-Er |
View Download |
2024-04-26 | Italy Mixed Cup | Final 2_3 | BONARDO GIUBILO-CHAVARRIA SCRIATTOLI-PERCARIO |
FRENNA DI BELLO-AZZOLINI SZTYRAK-SARNIAK |
View Download |
2024-04-26 | Icelandic Teams Championship | Round 5 | Tick Cad ehf. Stef- Gu-R |
Betri Frakkar G-Gabr Gu-Bj |
View Download |
2024-04-26 | Italy Mixed Cup | Final 1_3 | BONARDO PAOLUZI-BURGAY SCRIATTOLI-PERCARIO |
FRENNA CUZZI-SEMENTA SZTYRAK-SARNIAK |
View Download |
2024-04-26 | Italy Mixed Cup | Semifinal 2_2 | FRENNA SZTYRAK-SARNIAK CESARI-FRENNA |
CANNAVALE TORIELLI-FRANCHI BURGIO-COMELLA |
View Download |
2024-04-25 | Italy Mixed Cup | Semifinal 1_2 | FRENNA SZTYRAK-SARNIAK SEMENTA-CUZZI |
CANNAVALE GENTILI-LO PRESTI TORIELLI-FRANCHI |
View Download |
2024-04-25 | Icelandic Team Championship | Round 4 | SFG Hermann-Stef Kassi-Gulli |
J. E. Skjanni Karl-S Julius S-Thorlakur |
View Download |
2024-04-25 | Icelandic Team Championship | Round 3 | Her Vantar Bladsidu Bergvin-Ey Thorsteinn-Magnus Asg |
TM Selfoss Bj-Run Eirikur Jo-Kristjan M |
View Download |
2024-04-25 | Italy Mixed Cup | Round of 8 2_2 | OPPEZZI CIMA-DESSI' BURATTI-AGHEMO |
BONARDO SCRIATTOLI-PERCARIO GIUBILO-CHAVARRIA |
View Download |
2024-04-25 | Icelandic teams championship - finals | Round 2 | Info Capital Birkir J-A Bjarni-Sigurbj |
Grant Thornton Gu-Sveinn R Magn-Stef |
View Download |
2024-04-25 | Italy Mixed Cup | Round of 8 1_2 | CALANDRA CALANDRA-DUBOIN GERLI-ZORANOVIC |
FRENNA DI BELLO-CESARI SARNIAK-SZTYRAK |
View Download |
2024-04-25 | Icelandic championship - finals | Round 1 | Hotel Nordurljos Sk-Bergur Vignir-Gunnlaugur |
Kjoris Bj-P Reynir-Frimann |
View Download |
2024-04-25 | Italy Mixed Cup | Round of 16 2_2 | CANNAVALE GENTILI-LO PRESTI TORIELLI-FRANCHI |
MARCORA MARCORA-BOTTARELLI NEGRI-BEVILACQUA |
View Download |
2024-04-24 | Italy Mixed Cup | Round of 16 1_2 | NARDULLO COSTA-NARDULLO ANDRINI-BATTAGLIA |
PIAZZA FAILLA-CARNICELLI PEDANI-SABBATINI |
View Download |
2024-04-24 | Italy Mixed Cup | Round of 32 2_2 | LANZAROTTI BARONI-ZALESKI MANARA-ATTANASIO |
CATTANI ANCESCHI-FERRARI STABILE-CATTANI |
View Download |
2024-04-24 | Italy Mixed Cup | Round of 32 1_2 | OPPEZZI MARCELLI-ALZATI CIMA-DESSI' |
PAMPANINI PAMPANINI-PUCCIARINI BALDINI-FREDDIO |
View Download |
2024-04-21 | Polish Girls Trials | SEGMENT 10_10 | HOME Lucka-Suszanowic PUSTULKA-FRECHOWICZ |
AWAY Gryzlo-Kapala BRZYZKA-BAGROWSKA |
View Download |
2024-04-21 | BBO1-2024EWTC | WTC-FN3_4 | NIKOS BURAS-PSZCZOLA VROUSTIS-DELIMPALTA |
ZIMMERMANN BRINK-DRIJVER KLUKOWSKI-KALITA |
View Download |
2024-04-21 | Rozgrywki kadry U-21 | Runda 14_14 | Pary 1 Kurlit-Bak Kuflowski-Okrzesik |
Pary 2 Bereza-Kula Morawski-Luczeczko |
View Download |
2024-04-21 | Greek Trials 2024 (Selection) | Round 7 of 7 | ANGELOPOULOS Kanavos-Zotos Sapounakis-Protonotar |
BANIKAS Papagianni-Banikas Dionysopou-Bozembergk |
View Download |
2024-04-21 | Rozgrywki kadry U-21 | Runda 13_14 | Pary 1 Stasik-Bukat Wnuk-Kot |
Pary 2 Adamczak-Brzozowski Morawski-Luczeczko |
View Download |
2024-04-21 | Greek Trials 2024 (Selection) | Round 6 of 7 | ANGELOPOULOS Angelopoul-Balokas Sapounakis-Protonotar |
BANIKAS Papagianni-Banikas Dionysopou-Bozembergk |
View Download |
2024-04-21 | Polish Girls Trials | SEGMENT 9_10 | HOME Brzyzka-Bagrowska PUSTULKA-FRECHOWICZ |
AWAY Niklaus-Morawska KAPALA-GRYZLO |
View Download |
2024-04-21 | BBF Bulgarian National Championship 2024 | RR9 | Radkov Ivanov-Rusinov Ferov-Lazarov |
Videv Tenev-Videv Mihov-Stefanov |
View Download |
2024-04-21 | BBO1-2024EWTC | WTC-FN2_4 | NIKOS VROUSTIS-DELIMPALTA WARD-PLATT-P PATREUHA |
ZIMMERMANN KLUKOWSKI-KALITA ZIMMERMANN-NOWOSADZKI |
View Download |
2024-04-21 | Rozgrywki kadry U-21 | Runda 12_14 | Pary 1 Kuflowski-Okrzesik Bereza-Kula |
Pary 2 Grabala-Jedrzejews Morawski-Luczeczko |
View Download |
2024-04-21 | Rozgrywki kadry U-21 | Runda 1_14 | Pary 1 Kot-Wnuk Kuflowski-Okrzesik |
Pary 2 Bak-Kurlit Bukat-Stasik |
View Download |
2024-04-21 | BBO1-2024EWTC | WTC-FN1_4 | NIKOS BURAS-PSZCZOLA WARD-PLATT-P PATREUHA |
ZIMMERMANN ZIMMERMANN-NOWOSADZKI KLUKOWSKI-KALITA |
View Download |
2024-04-21 | Polish Girls Trials | SEGMENT 8_10 | HOME Pustulka-Frechowicz Gryz-Kapa |
AWAY Suszanowic-Lucka Niklaus-Morawska |
View Download |
2024-04-21 | BBF Bulgarian National Championship 2024 | RR8 | Golden Age Gergov-Barantiev Aronov-T.Ivanov |
Videv Mihov-Stefanov Zahariev-Kermdchiev |
View Download |
2024-04-20 | Danmark - Landsholdstr | 7 af 7 | Team 1 R.Hemberg-B.Bilde West-East |
Team 2 SBThomsen-P.Jepsen South-North |
View Download |
2024-04-20 | Greek Trials 2024 (Selection) | Round 5 | BANIKAS Papagianni-Banikas Boz-Diony |
ANGELOPOULOS Kanavos-Zotos Angelopoul-Balokas |
View Download |
2024-04-20 | Rozgrywki kadry U-21 | Runda 10_14 | Pary 1 Kula-Bereza Grabala-J |
Pary 2 Bukat-Stasik Morawski-Luczeczko |
View Download |
2024-04-20 | Danmark - Landsholdstr | 6 af 7 | Team 1 R.Hemberg-Plejdrup West-East |
Team 2 Poulsen-Martensen South-North |
View Download |
2024-04-20 | Polish Girls Trials | SEGMENT 7_10 | HOME Gryzlo-Kapala Niklaus-Morawska |
AWAY Brzyzka-Bagrowska Lucka-Suszanowic |